Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

       

 

 


Podporuje mojeID

Úvod » KILPI

KILPI

Outdoorové oblečení a doplňky Kilpi jsou "testovány severem", jeho nespoutaností a hrdostí. Pokud chcete zimu doopravdy prožít, musíte na ni být připraveni. Kilpi znamená ve finštině "štít". Oblečení a doplňky Kilpi budou vaším štítem, díky kterému budete v bezpečí a ochráněni.

Nabízíme vám kompletní výbavu pro zimu i léto, doplňky i maličkosti. Obléknete se do přírody i do města, na sportování i pro okamžiky odpočinku. V našem pestrém sortimentu najdete účelové a designové bundy, skvěle padnoucí kalhoty, funkční prádlo i stylová trička. A když mrazivou zimu vystřídá žhavé léto, vytáhnete k vodě naše plavky i další letní výbavu.

Funkční a spolehlivé oblečení Kilpi

Outdoorové oblečení Kilpi se vyznačuje kvalitním zpracováním, propracovanými detaily a volbou nejvhodnějších technologií. Vytvořili jsme pokrokový materiál Siberium®, který prošel více než desetiletým vývojem. Tento materiál využívá princip vrstvení laminátů, je velmi pevný, prodyšný a elastický. Díky těmto vlastnostem dokážou naše zimní a softshellové bundy nahradit několik vrstev oblečení.

Siberium® - bezpečná ochrana před vnějšími vlivy

Množství variant materiálu Siberium® zaručuje výběr bundy nejvhodnější pro vaše aktivity. Pro extrémní podmínky jsme vyvinuli unikátní řadu Siberium® NANO. Nejvyšší řada materiálu Siberium® využívá moderní nanotechnologie, díky nimž je Siberium®Nano mnohem tenčí a poddajnější než standardní materiály. Základními vlastnostmi našeho prémiového materiálu jsoubezkonkurenční přizpůsobivost při nošenímaximální funkčnost i v extrémních podmínkách. Používáme látky japonské firmy Toray s téměř devadesátiletou tradicí, které jsou absolutní špičkou na trhu. Jistotu na svahu i mimo něj vám dodá řada produktů Kilpi s lavinovým záchranným systémem Recco.

Kilpi - podivuhodná krása severu a jedinečný zážitek

Spojili jsme bájnou krásu nespoutaného severu s nekompromisní kvalitou. Protože zima na severu je zimou Kalevaly. Mytické postavy a jejich poselství v atmosféře severské zimy ožívají a určují si podmínky. Umíme vás obléknout tak, že si i tradiční kalevalskou zimu užijete a uděláte z ní neopakovatelný zážitek. Kilpi vám umožní uvědomit si, co je podstatné: uspokojení z překonávání sebe sama a radost ze sdílení výjimečných okamžiků s blízkými. Tyto chvíle budou jenom vaše. A tak zvolte správně. Naše oblečení vám bude pomáhat, ať se vydáte kamkoliv.

RECCO®

Pasivní lavinový systém RECCO. Více informací:

Co je systém RECCO?

Systém RECCO je pasivní systém pro vyhledávání osob zasypaných lavinou. Skládá se z destičky (reflektoru) zašité v oblečení (bundy, kalhoty) a doplňcích (přilby, rukavice, obuv). Výhodou tohoto prvku je minimální hmotnost, absence jakýchkoli baterií a jeho naprostá bezúdržbovost a životnost odpovídající životnosti oblečení, nedojde li k mechanickému poškození reflektoru. Největší a nejvýraznější výhodou je o všem to, že je tento prvek zašitý výrobcem přímo do jednotlivého oblečení, a není tak možné jej nikdy při cestě na lyže nebo snowboard zapomenout.

Druhým prvkem systému RECCO je detektor, který používají záchranné složky. Jedná se především o ruční detektory a detektory s posíleným výkonem zabudované do záchranářských vrtulníků.

 

SIBERIUM® 3L 20 000 STRETCH

Siberium technologie s 3-vrstvou konstrukcí přináší výjimečnou pevnost a životnost společně s vysokou prodyšností a elasticitou. Konstrukce 3-vrstvého laminátu je optimální řešení pro nejnáročnější profesionály, kteří nechtějí být limitováni v pohybu v těch nejextrémnějších podmínkách. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 3L 20 000

3-vrstvá laminovaná látka vyvinutá pro nejextrémnější podmínky Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h. Volnost pohybu zajišťuje kombinace SIBERIUM technologie a svrchního materiálu, který zajišťuje stejnou úroveň voděodolnosti a prodyšnosti.

BOLATEX

BOLA-TEX membrána je natavovaná laminace té nejvyšší kvality používaná pro různorodou škálu látek. Tato membrána zajišťuje udržení tepla 100% odolnost proti větru, vysokou prodyšnost, 100% voděodolnost i v těch nejextrémnějších podmínkách.

SIBERIUM® 2,5L 10 000 STRETCH

Siberium technologie s 2,5-vrstvou konstrukcí přináší výjimečnou pevnost a životnost společně s vysokou prodyšností a elasticitou. Konstrukce 2,5-vrstvého laminátu je optimální řešení pro nejnáročnější profesionály, kteří nechtějí být limitováni v pohybu v těch nejextrémnějších podmínkách. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 10.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 10.000 g/m2/24h

SIBERIUM® 2,5L 10 000

2,5-vrstvá laminovaná látka vyvinutá pro nejextrémnější podmínky Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 20 000 2L

Teplo, komfort, prodyšnost, vysoká voděodolnost, ochrana proti všem nástrahám počasí. Všechny tyto vlastnosti jsou garantovány kombinací Siberium technologie a svrchního materiálu. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 15 000 2L

Teplo, komfort, prodyšnost, vysoká voděodolnost, ochrana proti všem nástrahám počasí. Všechny tyto vlastnosti jsou garantovány kombinací Siberium technologie a svrchního materiálu. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 15.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 13 000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 15 000 2L

Teplo, komfort, prodyšnost, vysoká voděodolnost, ochrana proti všem nástrahám počasí. Všechny tyto vlastnosti jsou garantovány kombinací Siberium technologie a svrchního materiálu. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 10.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 10 000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 20.000 SRC HS

Siberium technologie s 3-vrstvou konstrukcí a svrchním soft-shellovým materiálem přináší výjimečnou pevnost a životnost společně s vysokou prodyšností a elasticitou. Konstrukce 3 vrstvého laminátu je optimální řešení pro nejnáročnější profesionály, kteří nechtějí být limitováni v pohybu v těch nejextrémnějších podmínkách. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 10 000 SRC HS

Siberium technologie aplikovaná mezi svrchní soft-shellový materiál a vnitřní podšívku se vyznačuje vysokou elasticitou, která odbourává všechny limity při nejnáročnějších aktivitách. Zachovává si všechny technické vlastnosti a vyznačuje se vysokou voděodolností 5.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 5 000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 20 000 SRC SS

Siberium technologie s 3-vrstvou konstrukcí a svrchním soft-shellovým materiálem přináší výjimečnou pevnost a životnost společně s vysokou prodyšností a elasticitou. Konstrukce 3-vrstvého laminátu je optimální řešení pro nejnáročnější profesionály, kteří nechtějí být limitováni v pohybu v těch nejextrémnějších podmínkách. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 10 000 SRC SS

Siberium technologie aplikovaná mezi svrchní soft-shellový materiál a vnitřní podšívku se vyznačuje vysokou elasticitou která odbourává všechny limity při nejnáročnějších aktivitách. Zachovává si všechny technické vlastnosti a vyznačuje se vysokou voděodolností 20.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h.

SIBERIUM® 5.000 SRC SS

Siberium technologie aplikovaná mezi svrchní soft-shellový materiál a vnitřní fleecový materiál se vyznačuje vysokou elasticitou, která odbourává všechny limity při nejnáročnějších aktivitách. Zároveň si zachovává všechny technické vlastnosti a vyznačuje se vysokou voděodolností 20.000 mm, a také vysokou prodyšností 15.000 g/m2/24h

SIBERIUM® CT 10 000

Teplo, komfort, prodyšnost, vysoká voděodolnost, ochrana proti všem nástrahám počasí. Všechny tyto vlastnosti jsou garantovány kombinací Siberium technologie a svrchního materiálu. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 10.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 8 000 g/m2/24h.

SIBERIUM® CT 5000

Teplo, komfort, prodyšnost, vysoká voděodolnost, ochrana proti všem nástrahám počasí. Všechny tyto vlastnosti jsou garantovány kombinací Siberium technologie a svrchního materiálu. Siberium® TX outwear se vyznačuje vysokou voděodolností 5.000 mm, a zároveň také vysokou prodyšností 5.000 g/m2/24h.

Polartec® Power Stretch®

Stavba pleteniny se skládá ze dvou vrstev - vnější, tvořené pevným nylonem odolné větru a oděru a vnitřní, velurové vrstvy, poskytující vysoký tepelný komfort a příjemný pocit na těle. Obě vrstvy dokonale odvádí pot a tělesné výpary. Polartec® Power Stretch je snadný na údržbu a rychle schne. Je to ideální materiál pro všechny sportovní aktivity - od běhání až po horolezectví, všude tam, kde je nutná odolnost proti oděru, maximální rozsah volného pohybu a čisté tvary. Látka je adaptabilní na měnící se počasí. Polartec® Power Stretch je vynikajícím materiálem pro základní (spodní) ošacení, může se však nosit i přes lehčí funkční prádlo či jako lehké vnější oblečení.

Polartec® Power Stretch-RX®

Vysoce kvalitní kombinace elastického 4-kanálkového stretche s vynikající prodyšností (24x vyšší než neopren) a unikátní patentovanou třídimenzionální konstrukcí. Výborně odvádí vlhkost, je příjemný na dotek, nedráždí pokožku, vlastnosti materiálu omezují možnost poranění pokožky Polartec® Power Dry® vysoce prodyšný materiál s patentovanou dvousložkovou úpletovou konstrukcí, využívající vlastností rozdílných vláken na každé straně látky. Umožňuje o 30% vyšší odvod vlhkosti než jiné textilie. Schne 2x rychleji než bavlna, má ochranný faktor proti UV záření 15. Využívá se každodenně jako první vrstva nošená přímo na těle.

LYCRA®

Moderní materiál od firmy Invista, skládající se z polyamidového mikrovlákna a elastického vlákna Lycra. Pozoruhodná schopnost vlákna Lycra® roztáhnout se a vrátit se do původního stavu zlepšuje vlastnosti všech látek a oděvů, v nichž je toto vlákno použito. Dodává jim pohodlí a volnost pohybu, oblečení lépe padne a udržuje si svůj tvar. Vyznačuje se zvýšenou nemačkavostí a lépe splyne s tělem. Pružnost, kterou vlákno Lycra® dodává sportovnímu oblečení, umožňuje aby aerodynamicky přiléhalo k tělu a přitom nebránilo v pohybu. V tomto úpletu je pro dosažení nejlepších vlastností vlákno Lycra® kombinováno s polyamidovým mikrovláknem Meryl.

SUPPLEX®

Jemné a měkké vlákno od společnosti DuPont® na dotek připomínající bavlnu s výbornou odolností proti větru a vodě. Výrobky z materiálu s vláknem Supplex® výborně drží tvar, nemačkají se, nesrážejí, jsou voduodpudivé, oděru odolné, nešmolkují a velice rychle schnou. Při opakovaném praní a sušení barvy zůstávají jasné.

COOLMAX®

Přirozeně hydrofóbní polyester od firmy Dupot®, jehož čtyřkanálková vlákna mají zvláštní průřez a velké schopnosti odvádět vlhkost bez absorbce do vláken.

Cool DRY®

Prodyšný rychleschnoucí materiál, který díky rychlému odvodu potu z vnitřní strany udržuje tělo v suchu a optimální teplotě.

THINSULATE®

Thinsulate® je mikrovlákno s velmi dobrými tepelně-izolačními vlastnostmi. Tyto vlastnosti umožňují dosáhnout stejných parametrů jako u dutých vláken s výraznou úsporou hmotnosti. Poskytuje optimální ochranu proti chladu při malé tloušťce materiálů.

SYMPATEX®

Sympatex® je neporézní polyesterová membrána, přenos vlhkosti je založen na chemickém principu. Membrána je mimořádně lehká a pružná. Zcela výjimečnou vlastností je propustnost vodních par Ret < 8. Tyto vlastnosti Sympatex předurčují pro sportovní použití.

YKK®

Jedny z nejkvalitnějších zipů na světě zaručují dlouhodobou trvanlivost a vysokou funkčnost.

SBS®

Jedny z nejkvalitnějších zipů na světě zaručují dlouhodobou trvanlivost a vysokou funkčnost.

Péče o materiály obecně

Postupujte vždy podle údajů na všitém štítku. Výrobky můžete vyprat v pračce při teplotě uvedené na štítku produktu a ve zkráceném pracím programu. Na funkční produkty nepoužívejte avivážní prostředky, výrobky před praním nenamáčejte do pracího roztoku. Oblečení lze vyžehlit při dodržení uvedeného symbolu teploty. Po několikanásobném vyprání můžete obnovit vodoodpudivost aplikací některého doporučeného impregnačního prostředku.

Ruční praní materiálů

Pokud připravujeme roztok pro ruční praní, není nikdy zaručeno dokonalé rozpuštění pracího prostředku. Stává se i to, že zákazník napustí vodu do vany, vloží tam prádlo a navrch nasype prací prášek. Je jasné, že to barvě látky ublíží a vznikají reklamační problémy. Neznamená to ale, že je ruční praní nepřípustné. Při aplikaci speciálních tekutých pracích prostředků, kde jejich výrobce ruční praní doporučuje, by při dodržení návodu nemělo dojít k problémům.

Použití aviváže

Avivážní prostředky narušují vodoodpudivou úpravu tkaniny. Aviváž se nesmí používat na výrobky s funkcí nepronikavosti, prodyšnosti a větruodolnosti, tedy na technické materiály.

Postup při praní membránového oblečení

Doporučujeme praní v některém speciálním pracím prostředku, např. TECH WASH firmy Nikwax. Vždy dodržujte postup stanovený výrobcem pracího prostředku.

Údržba impregnace

Jakékoli oblečení je vhodné impregnovat, začíná-li se voda vsakovat do povrchu látky i při velmi mírném dešti. Impregnaci je vhodné obnovit po 5ti vypráních.

Péče o materiály pletené

Výrobek perte se stejnými barvami v obvyklém množství prášku a šetrném programu praní s následným odstředěním. Nenamáčejte výrobek před praním. Perte naruby a se zapnutým zipem. Po vyprání formujte natáhnout nohavice resp. rukávy či záda) dokud je výrobek mokrý (předejdete srážení), volně ho vyvěste a nechte proschnout. Vždy sušte naruby a nikdy ne na přímém slunci. Nenechávejte výrobek před, ani po praní ve vodní lázni. Dbejte na volné vyvěšení a rovnoměrné vysychání ihned po ukončení praní. Max. srážlivost 3-5%.

Péče o materiály tkané

Výrobek perte samostatně. Do pračky vložte obvyklé množství prášku a nastavte šetrný program praní s následným odstředěním. Nepoužívejte aviváž, poškodíte tím funkci materiálu. Nenamáčejte výrobek před praním. Po vyprání a krátkém odstředění výrobek ihned volně vyvěste např. nad topení nebo jiný zdroj mírného stálého tepla a nechte rovnoměrně proschnout (nepokládejte přímo na topení). Nesušte na slunci. Nenechávejte výrobek před ani po praní na delší dobu ve vodní lázni. Dbejte na volné vyvěšení a rovnoměrné vysychání ihned po ukončení praní a odstředění.